03-12-2019

Кренете раце сите оние кои на 8-ми декември ќе одите на Свен Ват во Скопје

Со текот на годините Свен го разбуди светот со своите забави. За него многу може да се раскажува, но една работа е сигурна дека тој е меѓу омилените германски диџеи и почитуван лик на електронската музичка сцена.

Легендарниот статус на Папа Свен потекнува од неговиот придонес за развој на андерграунд електронската сцена во Германија и Ибица, за која се залага веќе 30 години.

Во продолжение погледнете ги топ 5 моменти на Свен Ват.

5. B2B со Luciano

4. Игра на маса

Sven Vath @ Time Warp

For his 50th birthday, Sven Väth got up on the table for Richie Hawtin's set at Time Warp Mannheim.What a legend!

Gepostet von FOUR FOUR Magazine am Freitag, 11. November 2016

3. Се забавува со неговото семејство

Sven Väth's family definitely know how to party! You can enjoy Papa Sven's recent Awakenings Festival set right here: http://www.be-at.tv/K4YHAA

Gepostet von Be-At TV am Samstag, 23. Juli 2016

2. Гледа натпревар за време на настап

1. Го бакнува Richie Hawtin