29-11-2019

Фестивалџии и Таксират пријатели од 29-ти ноември до 1-ви декември организираме Taksirat Black Friday weekend. Ви припремивме неколку акции и изнендувања, кои ќе ве одведат право на главната вечер на Таксират #21 и Свен Ват.

1. На сите продажни места на МкТикест, цената на билетите останува по промотивната цена – 500ден.

2. 
Само онлајн на www.mktickets.mkСо секој купен “Пакет Рекет“ билет – 4 + 1 гратис, најсреќните ќе добијат подарок – Таксират мерч!

3. Black Friday Weekend – само на штандот во Skopje City Mall – Промо-билет: 500 денари + акција “Пакет Рекет 4 + 1“