15-12-2020

Cut Your Nipple е Phunk (панк, фанк, алтернативен, рок) бенд од Тетово, Македонија, основан во 2018 година од Марко Печеновиќ (бас и вокал), Павел Кузманоски (гитари) и Теодор Јаневски (тапани). Истата година, Cut You Nipple свират на Д Фестивал, а во 2019-та победија на Лузер Фест и го снимија својот деби албум “The Junlge Book” за кој се најавува дека ќе излезе во јануари 2021 година.

 

Нивниот настап, ексклузивно изработен за Таксират & ПИН ТВ може да го гледате на:

Таксират Фестивал Youtube
Таксират Фестивал Facebook
Pin Music Conference Facebook