Новости

23-02-2021

CUT YOUR NIPPLE ГО ПРОМОВИРААТ ПРВИОТ СИНГЛ ОД ДЕБИ АЛБУМОТ “THE JUNGLE BOOK”

Победниците на Лузер Фест 2019, Cut Your Nipple, во четврток го промовираат својот прв сингл “What we stand for” од деби албумот “The Jungle Book” Save the date: премиерата на… View Article

29-12-2020

Funky Fresh DJ’s на ПИН ТВ

Фанки Фреш е хип-хоп и фанк колектив, посветен тим со редовни настапи низ Скопје и Македонија. Вечер ги слушаме Чваре, Гоце и Страјк на ПИН ТВ. Вечер, со почеток од… View Article

28-12-2020

Bohemian Cristal Instrument на ПИН ТВ

Ленка Моравкова не’ води на прекрасно музичко и сензорно патување со својот уникатен стаклен инструмент Bohemian Cristal Instrument. Таа ги истражува акустичните својства на инструментот заедно со нејзиниот глас, со… View Article