Новости

02-11-2018

PENDULUM на Таксират #20!

Легендарниот австралиски drum’n’bass феномен PENDULUM кој стои зад химните на овој жанр како „Tarantula“, „Blood Sugar“ и многу други, пристигнува во Скопје! Pendulum на 8-ми декември во арена „Борис Трајковски“, ќе настапат со својот фуриозен диџеј-сет… View Article

25-10-2018

El Chapulin Solo (Manu Chao acoustic) на Таксират #20!

¡ ВОНРЕДНИ ВЕСТИ !! 25.10., четврток: EL CHAPULIN SOLO 📢 (Manu Chao acoustic) 📢 #TAKSIRAT20 free party во МКЦ! Онаа најлоша забава Песните за сите падови Час патување низ музика… View Article

12-10-2018

КИБОРГ со самостоен концерт на ТАКСИРАТ #20!

ТАКСИРАТ ФЕСТИВАЛ во рамки на програмата на јубилејното 20-то издание, има чест да го најави и самостојниот концерт на КИБОРГ, култното име на македонската сајбер-панк музичка сцена кое во музичката архива се… View Article