06-03-2023

Македонска Филхармонија 20:00

MKTickets Logo

Купи карта online
ЦЕНИ НА БИЛЕТИ:

800 – 1200 денари

Македонската публика покажа голем интерес за новото стенд-ап шоу на Никола Ѓуричко, „SHOWBIZ“, продолжувајќи го неговиот престој во Скопје за уште една вечер. Првиот закажан датум на 7 март е веќе целосно распродаден, а оние кои немаа прилика да го набават својот билет за оваа изведба, ќе имаат можност да уживаат во неговите шеги и на 6 март, повторно во Македонска Филхармонија со почеток од 20 часот.

По пауза од 3 години, 2023 Никола ја започнува со многубројни успешни настапи и распродадени шоуа низ Балканот и Европа, а на мапата ќе дојде на ред и Скопје! Новиот материјал на Ѓуричко вклучува анегдоти и поуки од неговиот живот како Холивудски актер и занимливости од неговиот приватен живот со неговото семејство, кои – за среќа – ги има многу!

Никола Ѓуричко е српски актер, роден во Белград во 1974 година. Подеднакво е активен и на филм, телевизија и театар, а првата позначајна улога ја добива во 1989 година во култниот филм „Последниот Круг во Монца“. Го знаеме и од филмовите: „Муње“, „Кога ќе пораснам ќе бидам Кенгур“, „Седум и пол“, „Монтевидео, Бог те видео“, итн, итн…

Има освојувано многу награди во текот на својата исклучително богата актерска кариера, а од неодамна со своето семејство живее во Лос Анџелес (САД), каде за кратко време успева да го освои и Холивуд во улогата на Јури Исмајлов во последната сезона на хит серијата на Netflix “Stranger Things”.

Presented by #ТАКСИРАТ25 во соработка со Skopje Comedy.

Продажни места

СКОПЈЕ

 • LITERATURA.MK – EAST GATE MALL
 • LITERATURA.MK – VERO JUMBO
 • LITERATURA.MK – ГТЦ ПРИЗЕМЈЕ
 • LITERATURA.MK – Ул. Македонија
 • LITERATURA.MK – RAMSTORE MALL
 • LITERATURA.MK – ТЦ БУЊАКОВЕЦ
 • LITERATURA.MK – SKOPJE CITY MALL
 • ЈУГОТОН – ГТЦ 1 кат

КУМАНОВО

 • Кафе бар Агора – T.Ц. Гарнизон | пон-нед 8:00-1:00

ТЕТОВО

 • Тобако Монако – ул.Илинденска бр.176 | пон-нед 6:00-24:00 | Контакт: 070 428 307
 • Гранд Тобако – ул.29 Ноември бр.107 лок 2 | пон-саб 8:00-20:00, нед 8:00-14:00 | Контакт: 070 428 307

ГОСТИВАР

 • Вона Пет, ул.Живко Брајковски бр.15 | пон-пет 9:00-17:00 | Контакт: 078 399 228
 • TOBACCO BNB – ул ЈНА бр.1

ВЕЛЕС

 • Унисон – ул.Благој Ѓорев бр.9 | пон-пет 9:00-17:00 | Контакт: 070 375 887

БИТОЛА

 • LITERATURA.MK 2 – Широк Сокак 40
 • Тобако Brothers – Широк Сокак

ПРИЛЕП

 • T.A. Бран – ул.Пере Тошев бр.75 | пон-саб 8:30-19:30 | Контакт: 048 411-188

ОХРИД

 • TA ВИС ПОЈ – Бул. Македонски Просветители бр.1

СТРУМИЦА

 • ТА САФАРИ – ул. Благој Јанков Мучето бр. 2
 • LITERATURA.MK – Благој Јанков Мучето бр. 4

РАДОВИШ

 • HALKIDIKI TRAVEL- Партизанска бр. 43

МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА

 • CLIFF OF MOHER PUB – Маршал Тито

ПРИШТИНА