06-12-2018

Младински Културен Центар

MKTickets Logo

Купи карта online
ЦЕНИ НА БИЛЕТИ:

Претпродажба : 200ден.
На врата : 300ден.

ТАКСИРАТ ФЕСТИВАЛ во рамки на програмата на јубилејното 20-то издание, има чест да го најави и самостојниот концерт на КИБОРГ, култното име на македонската сајбер-панк музичка сцена кое во музичката архива се запишува и како првиот индустријал бенд во Македонија! По 20 години пауза КИБОРГ се вратија на сцена минатата година со одличниот концерт на ПИН музичката конференција, кој воедно беше и еден од најпосетените од 30-те концерти кои се одржаа на ПИН. По ланскиот успех, КИБОРГ сега се повторно во атак со нивниот моќен аудио-визуелен концепт на извонреден сајбер-панк звук, овој пат со самостоен концерт на 6-ти декември во Младинскиот Културен Центар во Скопје!

Како бенд КИБОРГ започнува со работа кон крајот на минатиот век – летото ’92 во Скопје. Многу луѓе минуваат низ бендот, но поради раната фаза на трансплантација, се појавија проблеми со инфекции, отфрлање на делови и силни воспаленија. По многу жртви, конечната постава беше дефинирана. Направија неколку свирки, фестивали и се разбира, последнато шоу во ’96 со „Young Gods“, кое им обезбеди место во музичката историја. Во 1996 година издаваат лимитирана касета со 6 песни. По две децении, истите членови повторно се собраат за да продолжат со својот изворен CyberPunk, да проповедаат малку и се забавуваат …

КИБОРГ се: Дарко Јаневски – вокал, Перо Стефановски – гитара, Горан Атанасов – тапани, Влад Каевски – клавијатури.

Билетите за концертот на КИБОРГ се веќе пуштени во претпродажбаонлајн и во сите продажни места на МкТикетс, со цена од 200 денари. На денот на концертот, нивната цена ќе биде 300 денари.

Предгрупи

knnt

knnt

Македонија
Dimitri od Chair

Dimitri od Chair

Македонија

Продажни места

СКОПЈЕ

 • Југотон, ГТЦ 1ви кат | Контакт: 2 323 9860 | пон-пет: 09-21ч. / саб: 09-15ч.
 • Универзална Сала, бул. Партизански одреди бб | Контакт: 2 324 5614 | пон-пет: 12-20ч.
 • Т. А. Атлантик Турс, ул. Стале Попов 9 | Контакт: 2 3109 825 // 2 3109 826 | пон-пет: 09-21ч. / саб: 09-15ч
 • Тобако 2 – Аеродром, бул. Јане Сандански | пон-нед: 07-24ч.
 • Тобако Југодрво, бул. Кочо Рацин 9 (Кај Олимписки Базен) | пон-нед: 07-24ч.
 • Т. А. Атлантис, бул. “Јане Сандански” бр.82/1-12 , Т.Ц Бисер, о.Аеродром | Контакт: +389 2 60 92 212
 • Билетарница МКЦ, кеј Димитар Влахов 15 |вто-саб: 13-20ч
 • Кафе Браво – Т.Ц. Буњаковец, бул. Партизански Одреди | Контакт: 2 312 9232 | пон-пет: 09-05ч. / саб: 11-05ч. / нед: 20-05ч
 • Рок Кафе Круг – Т.Ц. Бисер Аеродром, ТЦ Бисер | Контакт: 2 2451 081 | пон-нед: 09-01ч.
 • Цвеќарница Розе – Веро 2, Веро 2 | пон-нед: 09-21ч

ШТИП

 • Coffee Lab, Кеј Маршал Тито | Контакт: (032) 605 222 | нед-пет: 08-24ч. / саб: 08-01ч.

ПРИЛЕП

 • T.A. Бран, ул. Пере Тошев 75 | Контакт: (048) 411-188 // (048) 434-606 | пон-пет: 08.30-20.30ч. / саб: 08.30-18ч.

ВЕЛЕС

 • T.A. Атлантис, ул. Стале Попов 9, Скопје 1000 | Контакт: 2 3109 825 // 2 3109 826 | пон-пет: 09-21ч. / саб: 09-15ч.

ГОСТИВАР

 • Вона Пет, ул. Живко Брајковски 15 | Контакт: 078 399 228

СТРУМИЦА

 • Кафе Бар Концепт, ул. Благој Јанков Мучето 30 | Контакт: 075 347 502 | пон-пет: 08-01ч. / саб: 09-01ч.
 • Т.А. Атлантис, ул. Димитар Влахов 18, | Контакт: +389 34 345 212

БИТОЛА

 • Т.А. Ана Турс, Комплекс „Безистен“ | Контакт: (047) 203 580 | пон-пет: 09-16ч. / саб: 09-14ч.

КАВАДАРЦИ

 • Т.А. Атлантик Турс, ул. Илинденска | Контакт: (043) 420 885 | пон-пет: 09-21ч. / саб: 09-15ч.

ОХРИД

 • Т.А. Глобус Травел, ул. Кузман Јосифовски 2 | Контакт: (046) 611 511 // 078 421 454 | пон-пет: 09-21ч. / саб: 10-20ч.

КОЧАНИ

 • Т.А. Либеро Травел, ул. Теодосија Паунов 16/2, спроти КАМ | Контакт: (033) 272 800 // 072 272 800 | пон-пет: 08.30-20ч. / саб: 09-16ч.