JEAN MICHEL JARRE

Локација: ВИП АРЕНА БОРИС ТРАЈКОВСКИ, Скопје

Датум: 13.11.2016

PIN CONFERENCE

Локација: МКЦ, Скопје

Датум: 25-26.11.2016

MORCHEEBA ( Skye & Ross )

Локација: МКЦ, Скопје

Датум: 25.11.2016

LOSER FEST

Локација: МКЦ, Скопје

Датум: 26.11.2016

Monty Python’s SPAMALOT

Локација: Македонска Опера и Балет, Скопје

Датум: 27.11.2016

TBA

Локација: TBA

Датум: 01.12.2016

20 Години SMUT

Локација: МКЦ, Скопје

Датум: 02.12.2016

TUXEDOMOON

Локација: МКЦ, Скопје

Датум: 03.12.2016

TBA

Локација: TBA

Датум: 05.12.2016

TAKSIRAT 18

Локација: Метрополис Арена, Скопје

Датум: 09.12.2016

Влезниците за сите настани кои ќе се одржат во рамки на ТАКСИРАТ ФЕСТИВАЛ се достапни преку продажната мрежа на МКтикетс:

  • Продажните салони на НЕПТУН во: Скопје (Градски Стадион, Сити Мол, Аеродром) Струмица, Кавадарци, Гевгелија, Велес, Куманово, Гостивар, Струга, Охрид, Кочани и Штип;
  • во Скопје: Југотон (ГТЦ 1 кат), Универзална Сала, Тобако – МПМ ПРЕС, Тобако 2 -Скопјанка, Тобако – Дрводекор, Кафе Браво, Кафе Круг
  • во Тетово: Кафе Амнезија
  • во Битола: Хард Рок Кафе,
  • во Охрид: Њу Тобако,
  • во Куманово: Кафе Агора