News

20-08-2018

„Evening of bulky poetry“ – Rambo Amadeus

Годинава во рамки на 20-тиот ТАКСИРАТ ФЕСТИВАЛ, еден од најавтентичните автори во регионов, Рамбо Амадеус пред македонската публика конечно ќе го претстави неговиот веќе славен театарско-сценски перформанс „Вечер на гломазна поезија“

12-06-2018

Таксират 20 ви претставува: Легендарните INNER CIRCLE за прв пат во Скопје!

ТАКСИРАТ ФЕСТИВАЛ со задоволство го најавува следниот настан за одбележување на годинашното јубилејно 20-то издание, на кој во соработка со МКЦ Скопје, за прв пат пред македонската публика ќе настапилегендарниот јамајкански бенд INNER CIRCLE!… View Article

27-04-2018

Бендот MAiKA, специјален гостин на концертот на GOGOL BORDELLO

На 29-ти мај во Скопје, во рамки на ТАКСИРАТ 20 ќе се одржи концертот на еден од најимпресивните live бендови на денешницата GOGOL BORDELLO(Гогол Бордело), а оваа славеничка Таксират вечер во Младинскиот… View Article